Papież: ludzkość nie jest zdolna myśleć według planów służących pokojowi

Papież: ludzkość nie jest zdolna myśleć według planów służących pokojowi
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / tk

- Chrześcijanie powinni budować mosty i przezwyciężać wzorce wojenne, które panują w świecie – powiedział Franciszek do Krajowej Rady Katolickiej ds. Duszpasterstwa hiszpańskojęzycznego w Stanach Zjednoczonych, która spotyka się w tych dniach w Waszyngtonie pod hasłem: „Prorocze głosy – bycie mostami w nowej epoce”.

Franciszek zwrócił uwagę, że żyjemy obecnie w absurdalnym czasie, w którym nie wychodząc jeszcze z pandemii, dotykającej boleśnie całą ludzkość, znaleźliśmy się w samym środku cierpienia i tragedii wojny. Każda wojna, również ta rozgrywająca się czasami w milczeniu, w naszych rodzinach i wspólnotach, rodzi się z niesprawiedliwości.

- Smutne jest to, że ludzkość nie jest zdolna myśleć według planów i wzorów służących pokojowi. Wszyscy operujemy schematami wojennymi. Jest to kainizm egzystencjalny. Braterstwo wszystkich stanowi zadanie dla wszystkich! Szkoda, że nie realizuje się w projektach, które zmieniają życie rodzin, wspólnot, ludów, narodów i świata – powiedział papież.

- Zapraszam was do refleksji nad potrzebą bycia chrześcijanami, którzy przekształcają struktury i potrafią budować mosty we wszystkich sektorach społeczeństwa, oświecając myśli tak, aby prowadziły do działań, które mogą przynieść pokój i jedność na wszystkich poziomach, począwszy od naszych rodzin i wspólnot. Ja potrzebuję pokoju, ty potrzebujesz pokoju, świat potrzebuje pokoju, oddychanie pokojem jest zdrowe. Potrzebujemy konkretnych znaków pokoju. Chrześcijanie powinni dawać przykład – podkreślił Franciszek.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież: ludzkość nie jest zdolna myśleć według planów służących pokojowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.