Papież Franciszek zachęca do obejrzenia filmu o Eucharystii „ALIVE”

Papież Franciszek zachęca do obejrzenia filmu o Eucharystii „ALIVE”
Kadr z filmu „ALIVE” (Fot. Youtube/Bosco Films_
Youtube/Twitter/CNA/Variety/dm

W filmie „ALIVE: Who’s There?” przedstawiono historię pięciu osób - kobiet i mężczyzn, których życie zmieniło się dzięki spotkaniu Jezusa w Eucharystii. Dokument został sprzedany niezależnym dystrybutorom filmowym w całej Europie na seanse w Polsce, Francji, Belgii i Szwajcarii. 

Film wyprodukowany w Hiszpanii przez Bosco Films i Hakuna Films, który pokazuje moc Eucharystii, został wyświetlony 25 kwietnia w około 700 kinach w Stanach Zjednoczonych. 

Hakuna Films jest związane z ruchem Hakuna, którego celem jest inspirowanie do nabożeństwa Eucharystycznego. 

Reżyser filmu, Hiszpan Jorge Barriga, powiedział w jednym z wywiadów, że sam ma szczególne nabożeństwo do Adoracji Eucharystycznej. 

Film został pokazany w czternastu krajach przed debiutem w USA. Podczas premiery w Stanach Zjednoczonych można było zobaczyć dodatkowy komentarz biskupa diecezji Crookston, biskupa Andrew Cozzensa, który jest przewodniczącym konferencji biskupów USA ds. ewangelizacji i katechezy trzyletniej inicjatywie Odnowy Eucharystycznej.

„ALIVE” miał premierę w Hiszpanii 9 kwietnia i był emitowany w 14 różnych krajach Ameryki Łacińskiej.

Jak podaje portal Variety, dokument został sprzedany niezależnym dystrybutorom filmowym w całej Europie na seanse w Polsce, Francji, Belgii i Szwajcarii. Trwają starania, aby film pojawił się w kinach w Brazylii, Słowacji, Niemczech, Austrii i Korei.

W Polsce dystrybucją kinową zajmuje się Rafael Media. Film pod polskim tytułem „Żywy” będzie można zobaczyć w dniach 17-19 czerwca, odbędą się pokazy specjalne w kinach w całej Polsce. Więcej informacji na stronie rafaelfilm.pl.

Twórcy dokumentu o Eucharystii doczekali się szczególnej niespodzianki. Papież Franciszek przekazał w krótkim filmiku twórcom filmu i założycielowi ruchu Hakuna, ks. José Manglano, słowa otuchy i błogosławieństwa. 

„Głoście prawdziwe szczęście, którym jest Jezus Chrystus. Niech Bóg was błogosławi, a Dziewica Maryja czuwa nad wami. I proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie” - dodał papież Franciszek. 

„Młodym Hakuna z całego świata przesyłam pozdrowienia i błogosławieństwo” - mówił papież.

Zwiastun film można obejrzeć niżej:

Film został stworzony w języku hiszpańskim i posiada angielską transkrypcję.

Youtube/Twitter/CNA/Variety/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Artur Wenner SJ

Eucharystia jest swoistą syntezą życia Jezusa i życia człowieka w Bogu. Cała Ewangelia, nauka i czyny Jezusa zmierzają ku Kalwarii, ku tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania, Jego przejścia ze świata do Ojca Jezus przekazał tę...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek zachęca do obejrzenia filmu o Eucharystii „ALIVE”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.