Papież modli się za ofiary trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

Papież modli się za ofiary trzęsień ziemi w Turcji i Syrii
Papież modli się za ofiary trzęsień ziemi w Turcji i Syrii (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Papież Franciszek wystosował telegramy kondolencyjne na ręce nuncjusza apostolskiego w Turcji abpa Marka Solczyńskiego oraz nuncjusza apostolskiego w Syrii kard. Mario Zenariego, w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło południową Turcję i północną Syrię. Pociągnęło ono za sobą co najmniej 1,7 tys. ofiar śmiertelnych.

W telegramie skierowanym na ręce papieskiego przedstawiciela w Turcji kard. Parolin zapewnił o duchowej bliskości papieża wobec wszystkich poszkodowanych. „Powierzając tych, którzy zginęli miłosierdziu Wszechmogącego, składa serdeczne kondolencje tym, którzy opłakują ich stratę. Jego Świątobliwość modli się również, aby personel ratunkowy był wspierany w opiece nad rannymi i w trwających działaniach pomocowych Bożymi darami męstwa i wytrwałości” – napisał watykański sekretarz stanu.

Natomiast w telegramie skierowanym na ręce kardynała Mario Zenariego najbliższy współpracownik Franciszka zapewnia, że „Jego Świątobliwość Papież Franciszek zanosi serdeczne modlitwy za dusze zmarłych i za wszystkich, którzy ich opłakują. Powierzając osoby dotknięte tą katastrofą opatrzności Wszechmogącego, modli się w szczególności za personel ratunkowy zaangażowany w trwające działania pomocowe” – stwierdza kardynał Parolin, przypominając o tym, że naród syryjski od dawna znosi udręki wojny.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież modli się za ofiary trzęsień ziemi w Turcji i Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.