Papież: Módlmy się o pomoc Boga i kurację medyczną

Papież: Módlmy się o pomoc Boga i kurację medyczną
Papież Franciszek (fot. Claudio Peri/ANSA/EPA/PAP)
PAP/mk

- Módlmy się o to, abym z pomocą Boga i kuracji medycznej mógł przybyć do was jak najszybciej - zwrócił się dziś Franciszek do mieszkańców Konga i Sudanu Południowego. Ze względu na kłopoty zdrowotne papież zmuszony był zmienić planowany termin odwiedzin tych krajów.

Pielgrzymka do Konga i Sudanu Południowego planowana była od 2 do 7 lipca. Stan zdrowia papieża sprawił jednak, że w tym terminie się nie odbędzie. Franciszek zwrócił się dziś do mieszkańców i władz Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego z przeprosinami i z prośbą o modlitwę.

- Z wielką przykrością z powodu problemów z nogą musiałem przełożyć moją wizytę w waszych krajach, planowaną na początek lipca. Odczuwam naprawdę wielki żal, że musiałem przełożyć tę podróż, na której bardzo mi zależy. Przepraszam was za to. Módlmy się o to, abym z pomocą Boga i kuracji medycznej mógł przybyć do was jak najszybciej - powiedział papież.

Franciszek przypomniał, że w niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. - Angażujmy się wszyscy, by wyeliminować tę plagę, aby żadne dziecko nie było pozbawione swych podstawowych prac i nie było zmuszone do pracy - wezwał. Zmuszanie dzieci do pracy nazwał "dramatyczną rzeczywistością".

DEON.PL POLECA

Papież zapewnił również, że zawsze żywa w jego sercu jest myśl o ludności Ukrainy, dotkniętej wojną. - Niech mijający czas nie ochłodzi naszego bólu i naszego niepokoju o tych umęczonych ludzi. Proszę, nie przyzwyczajajmy się do tej tragicznej rzeczywistości. Miejmy ją zawsze w sercu. Módlmy się i walczmy o pokój - apelował.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Papież: Módlmy się o pomoc Boga i kurację medyczną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.