Papież mówił o osobach homoseksualnych. "Konieczna ostrożność w seminariach"

Papież mówił o osobach homoseksualnych. "Konieczna ostrożność w seminariach"
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
PAP / tk

- Osoby homoseksualne należy przyjmować do Kościoła, ale konieczna jest ostrożność w seminariach - taką opinię wyraził we wtorek papież Franciszek podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z około 200 rzymskimi księżmi na Uniwersytecie Salezjańskim. O wypowiedzi papieża poinformował Watykan.

"Papież mówił o zagrożeniu ze strony ideologii w Kościele i powrócił do kwestii przyjmowania do seminariów osób o skłonnościach homoseksualnych, powtarzając potrzebę przyjmowania ich i towarzyszenia im w Kościele oraz zalecenie ostrożności wydane przez Dykasterię do spraw Duchowieństwa, jeśli chodzi o ich przystępowanie do seminarium" - podkreślono w komunikacie watykańskiego biura prasowego.

DEON.PL POLECA

W czasie spotkania - jak zrelacjonował Watykan - Franciszek powiedział też, że trzeba "na wszystkich, wszystkich rozszerzyć przyjmowanie w parafiach". Zwrócił uwagę, że "w życiu księdza to, co niewidzialne, jest ważniejsze od tego, co widzialne".

Papież dodał, że zadaniem księży jest "szukanie ludzi".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież mówił o osobach homoseksualnych. "Konieczna ostrożność w seminariach"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.