Papież nie odmówi z wiernymi modlitwy Anioł Pański, będzie modlił się prywatnie

PAP / jk

Papież Franciszek, przebywający w klinice Gemelli w Rzymie po środowej operacji jamy brzusznej, nie odmówi w niedzielę w południe z wiernymi modlitwy Anioł Pański. Watykan zapowiedział, że papież będzie modlił się prywatnie w swoim pokoju.

Papież zrezygnował ze spotkania z wiernymi i odmówienia modlitwy z balkonu rzymskiego szpitala na prośbę zespołu lekarskiego. Profesor Sergio Alfieri, który operował Franciszka, powiedział w sobotę dziennikarzom, że zaleca się całkowite unikanie obciążania brzucha po to, by kuracja pooperacyjna mogła przebiegać prawidłowo. Chirurg zapewnił zarazem, że papież czuje się dobrze, a wyniki badań są w normie.

DEON.PL POLECA

Franciszek stopniowo wznawia pracę. Nie wiadomo, jak długo pozostanie w szpitalu; być może przez cały następny tydzień. Lekarze poprosili go, by rekonwalescencję po trzygodzinnym zabiegu chirurgicznym odbył w klinice.

Papieskie audiencje odwołane są do 18 czerwca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież nie odmówi z wiernymi modlitwy Anioł Pański, będzie modlił się prywatnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.