Watykan: lekarze sugerują, aby papież zrezygnował z jutrzejszej modlitwy „Anioł Pański”

Watykan: lekarze sugerują, aby papież zrezygnował z jutrzejszej modlitwy „Anioł Pański”
fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP

Chcemy umożliwić optymalne gojenie się siatki protetycznej, która została wszczepiona w celu wzmocnienia ściany brzucha i dlatego poprosiliśmy Ojca Świętego o rezygnację z jutrzejszej publicznej modlitwy „Anioł Pański” – poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Klinice Gemelii. Podkreślono, że papież powraca do zdrowia.

Poinformowano, że przebieg pooperacyjny papieża Franciszka przebiega bez zakłóceń. Ma się dobrze. Już w minionych dniach zawieszono kroplówki, a Ojciec Święty zaczął odżywiać się dietą płynną. Dzisiaj zaczyna na diecie półpłynnej, oznacza to, że lekarze zwiększają ilość jedzenia, które może przyjmować. Nie ma gorączki i jest stabilny hemodynamicznie. Funkcje sercowo-oddechowe, oraz wyniki analiz medycznych, a także RTG klatki piersiowej są dobre. Ojciec Święty wraca do zdrowia.

Cytując opinie lekarzy rzecznik Watykanu, Matteo Bruni stwierdził, że Ojciec Święty przechodzi staranną rekonwalescencję, która ma na celu zmniejszenie obciążenia ściany brzucha, aby umożliwić optymalne gojenie się wszczepionej siatki protetycznej i odbudowanie powięzi mięśniowej.

„Zgodnie z instrukcjami personelu medycznego i osobistego asystenta medycznego oraz jak można wywnioskować z normalnego przebiegu pooperacyjnego w tego rodzaju operacjach, papież Franciszek odmówi jutro modlitwę «Anioł Pański» indywidualnie, jednocząc się duchowo, z miłością i wdzięcznością, z wiernymi, którzy zechcą mu towarzyszyć, gdziekolwiek się znajdują” – czytamy w komunikacie rzecznika Watykanu.

Lekarze zaznaczyli, że normalnie po takich operacjach pacjenci przebywają w szpitalu około 4-5 dni. Poproszono jednak aby przez cały następny tydzień Ojciec Święty pozostał w klinice Gemelii ponieważ rekonwalescencja w szpitalu pozwoli mu wrócić do pracy a ponadto w szpitalu może się ona odbywać sprawniej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: lekarze sugerują, aby papież zrezygnował z jutrzejszej modlitwy „Anioł Pański”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.