Papież o tym, jak zostać dobrym kapłanem

Papież o tym, jak zostać dobrym kapłanem
Benedykt XVI (fot. Grzegorz Gałązka)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Stała gotowość do współpracy z Chrystusem, bezinteresowność i postawa służby - od tych rzeczy zależy dobre kapłaństwo. Przypomniał dziś o tym Benedykt XVI w homilii dla profesorów i studentów papieskich uczelni w Wiecznym Mieście.

Już tradycyjnie spotkali się oni 4 listopada wieczorem na nieszporach w Bazylice św. Piotra z okazji inauguracji nowego roku akademickiego. W nabożeństwie wzięli też udział uczestnicy międzynarodowej konferencji powołaniowej zorganizowanej na 70-lecie Papieskiego Dzieła Powołań Kapłańskich. Powstało ono jako owoc udanej reformy powołaniowej, jaką przeprowadził Pius XII, o czym wspomniał Benedykt XVI w swojej homilii.

W tym kontekście Ojciec Święty przypomniał o istocie misji kapłańskiej.

- Bóg Ojciec posłał swego przedwiecznego Syna na świat, aby wypełnił Jego plan zbawienia - mówił Papież.

 

- Jezus Chrystus ustanowił Kościół, aby dobroczynne skutki odkupienia mogły trwać w czasie. Powołanie kapłańskie wyrasta właśnie z tego dzieła Boga Ojca, które dokonało się w Chrystusie przez Ducha Świętego. Powołanie do posługi nie jest owocem szczególnych zasług, lecz darem, który mamy przyjąć i do którego musimy się dostosować, poświęcając się nie realizacji planów własnych, lecz planu Boga, aby On mógł nami dysponować zgodnie ze swą wolną, nawet jeśli nie odpowiadałaby ona naszym pragnieniom samorealizacji - przekonywał Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież o tym, jak zostać dobrym kapłanem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.