Papież pobłogosławił różańce dla więźniów czekających od lat na proces

Papież pobłogosławił różańce dla więźniów czekających od lat na proces
(fot. Exe Lobaiza / cathopic.com)
CruxNow / kk

Więźniowie czekają na procesy za zbrodnie, które mieli popełnić w trakcie wojny mającej miejsce już czterdzieści lat temu.

Papież Franciszek pobłogosławił i przesłał 50 różańców dla osadzonych w Argentynie. Więźniowie czekają na procesy za zbrodnie, które mieli popełnić w trakcie „brudnej wojny” trwającej w ojczyźnie papieża w latach 1976-1983.

„Przesłanie różańców osadzonym jest gestem obecności i bliskości z tymi, którzy najbardziej ciepią” powiedział biskup Santiago Olivera, argentyński ordynariusz polowy. „Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, a Pan wzywa nas w Piśmie Świętym do bezgranicznego kochania każdego człowieka, z całą naszą mocą i całym sercem” – dodaje duchowny w telefonicznej rozmowie z portalem Crux.

Biskup spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem i zgodnie z życzeniem osadzonych poprosił go o pobłogosławienie różańców. Ojciec Święty przychylnie odniósł się do pragnienia więźniów i podarował im różańce. Zachęcił również biskupa do kontynuowania prac na rzecz pokoju.

Hierarcha z Argentyny przypomniał, że papież już kilkukrotnie powtarzał, że niesprawiedliwością jest przetrzymywanie ludzi w więzieniu przez lata, bez wyraźnego terminu procesu czy wymierzenia kary. „To nieuczciwe wobec każdego, również względem polityków i wojskowych” – powiedział Olivera.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież pobłogosławił różańce dla więźniów czekających od lat na proces
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.