Papież potępił atak na rolników w północnej Nigerii

Papież potępił atak na rolników w północnej Nigerii
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
1 miesiąc temu
KAI / ml

Na zakończenie dzisiejszej audiencji generalnej Ojciec Święty potępił zamach na bezbronnych rolników w północno-wschodniej Nigerii, dokonany przez islamskie ugrupowanie terrorystyczne Boko Haram w minioną sobotę, 28 listopada. W jego wyniku zginęło co najmniej 110 osób a znacznie więcej zostało rannych.

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

"Pragnę zapewnić o mojej modlitwie za Nigerię, niestety po raz kolejny zroszona krwią z powodu zamachu terrorystycznego. W minioną sobotę, w północno-wschodniej części kraju podczas ich pracy brutalnie zamordowano ponad stu rolników. Niech Bóg ich przyjmie do swego pokoju i obdarzy pociechą członków ich rodzin, a także nawróci serca tych, którzy popełniają tak straszne czyny, poważnie obrażające Jego imię".

Wspomniany atak miał miejsce na polu ryżowym położonym zaledwie 10 km od stolicy stanu Borno, gdzie mieści się centrum islamistów. W październiku z rąk tej organizacji zginęło w tym stanie 22 rolników pracujących na swych polach. Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari potępił masakrę, mówiąc, że „przez bezsensowne zabójstwa ranny jest cały kraj, nie tylko osoby, które ucierpiały bezpośrednio”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież potępił atak na rolników w północnej Nigerii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież potępił atak na rolników w północnej Nigerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.