Papież pozdrowił kobiety pielgrzymujące do Piekar Ślaskich

Papież pozdrowił kobiety pielgrzymujące do Piekar Ślaskich
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
vaticannews.va / kb

Specjalne słowa pozdrowienia i zapewnienia o duchowej łączności skierował papież Franciszek do kobiet. Kilkadziesiąt tysięcy z nich pielgrzymowało w niedzielę do Piekar Śląskich.

Franciszek życzył wszystkim babciom, mamom i córkom, aby spotkanie z kochającą Matką Boga i ludzi było dla każdej z nich impulsem do ożywienia wiary, nadziei i miłości oraz przyniosło obfite owoce łaski w ich sercach, rodzinach, parafiach i wspólnotach.

Jak co roku, w niedzielę po Uroczystości Wniebowzięcia NMP, kobiety licznie pielgrzymowały do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. „Jak byłam dzieckiem, z mamą pielgrzymowałam pieszo do Matki Bożej Piekarskiej, a teraz jako siostra zakonna pragnę pielgrzymować jak tylko mogę, co roku. Pielgrzymuję od urodzenia, ponieważ pochodzę z Piekar Śląskich, jest to moja parafia rodzinna. Jest to wydarzenie bardzo ważne dla nas, pokazujące wiarę kobiet, ich siłę i wkład w wychowanie kolejnych pokoleń" – mówiła jedna z pątniczek.

Swoje społeczne słowo wygłosił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Prosił w nim kobiety o szczególną troskę o starsze pokolenia. „Papież powiedział: «odradzenie ludzkości zaczęło się od kobiety. Z Maryi Dziewicy narodziło się zbawianie. Dlatego nie ma zbawienia bez kobiety». Drogie kobiety, drogie siostry, dziękuje Wam zawłaszcza za podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych. Szanujmy starsze pokolenia!” – apelował abp Skworc.

Tegorocznym kaznodzieją był ordynariusz toruński bp Wiesław Śmigiel. W homilii szczególnie podkreślał niebezpieczeństwo tymczasowości współczesnej kultury. „Wszystkie wynalazki, idee, mody, stały się jedynie chwilowe, gdyż pojawiają się na świecie i niemal natychmiast są zastępowane nowymi – mówił bp Śmigiel. - Przemijalność rzeczy i zjawisk stała się domeną dzisiejszych czasów. I ta kultura wpływa na wszystkie dziedziny życia. Niestety również na życie religijne”. Dlatego, jak wskazał, w tym zmiennym świecie potrzeba trwałych fundamentów, którymi są Eucharystia i zdrowy kult maryjny.

W tegorocznej pielgrzymce do Piekar Śląskich uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy kobiet.

Źródło: vaticannews.va / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił kobiety pielgrzymujące do Piekar Ślaskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.