Papież skierował słowo do Koreańczyków

Papież skierował słowo do Koreańczyków
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Do zaangażowania w proces pojednania i budowania pokoju na Półwyspie Koreańskim zachęcił katolików papież Franciszek tego kraju w przesłaniu odczytanym dzisiaj podczas uroczystości 200 rocznicy urodzin św. Andrzeja Kim Taegon, pierwszego koreańskiego księdza katolickiego, zamęczonego w 1846 r.

Eucharystii w bazylice św. Piotra przewodniczył nowy prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, abp Lazarus You Heung-sik. Uczestniczyło w niej około 30 księży oraz około 70 wiernych.

Franciszek przypomniał drogę życiową tego świętego kapłana i męczennika, który ukazał, że „dobro zawsze zwycięża, ponieważ miłość Boga triumfuje nad nienawiścią”.

Również dzisiaj – stwierdził Papież - w obliczu licznych przejawów zła, które wypaczają piękne oblicze człowieka, stworzonego na obraz i podobieństwo Boga, trzeba na nowo odkryć znaczenie misji każdego ochrzczonego, który jest powołany, aby wszędzie był głosicielem pokoju i nadziei, gotowym, jak Dobry Samarytanin, pochylić się nad ranami tych, którzy pragną miłości, pomocy lub po prostu braterskiego spojrzenia".

DEON.PL POLECA

Papież podziękował całej koreańskiej wspólnocie kościelnej za wielką hojność we wspieraniu kampanii szczepień przeciwko Covid19 na rzecz krajów najuboższych, zachęcając zarazem do większego zaangażowania w sprawę najmniejszych. Następnie wyraził życzenie, aby „wszyscy, którzy pracują na rzecz pojednania na Półwyspie Koreańskim, nadal z odnowionym zaangażowaniem pełnili rolę dobrych budowniczych pokoju, zachęcając wszystkich do pełnego szacunku i konstruktywnego dialogu na rzecz coraz jaśniejszej przyszłości”.

W swojej homilii abp Lazarus You, podkreślił zbieżność dwusetnej rocznicy urodzin św. Andrzeja Kima Taegon, który pobudza nas do coraz większego braterstwa, będącego lekarstwem służącym uzdrowieniu świata chorego na obojętność i na przezwyciężenie kryzysu wywołanego pandemią. Ale jest to również lekarstwo w obliczu bólu na scenie światowej: od straszliwego trzęsienia ziemi na Haiti po bolesną sytuację w Afganistanie i Mjanmie – zaznaczył koreański hierarcha.

Arcybiskup modlił się również, aby wkrótce nadszedł dzień pojednania i przebaczenia między Koreą Południową i Północną, podzielonymi od ponad 70 lat. Wyraził nadzieję, że papież odwiedzi Koreę Północną, aby umocnić pokój na Półwyspie Koreańskim.

Zobacz także Papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów z Polski: „Niech Matka Boga wam towarzyszy”

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież skierował słowo do Koreańczyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.