Kolejna koperta z pociskami zaadresowana do papieża. Czy Franciszek jest bezpieczny?

Kolejna koperta z pociskami zaadresowana do papieża. Czy Franciszek jest bezpieczny?
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

W zmechanizowanym centrum pocztowym na lotnisku w Genui przechwycono kopertę zawierającą trzy pociski pistoletowe zaadresowane do papieża Franciszka. To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie.

Informację o przesyłce podał portal primocanale.it.

Koperta została wysłana z Colmar, miasta w Alzacji, we Francji. Wykryły ją skanery Centrum Pocztowego w Genui i następnie została przejęta przez Karabinierów z Wydziału Śledczego, którzy podjęli pierwsze dochodzenia, w tym badania przeprowadzone w celu prześledzenia ewentualnych odcisków palców. Podobna koperta, z tą samą zawartością i tymi samymi miejscami wysłania i przeznaczenia, została zajęta w Mediolanie w dniu 9 sierpnia przez karabinierów z mediolańskiego wydziału śledczego. Znajdowały się w niej również trzy naboje do pistoletu kalibru 9 mm oraz wiadomość dotycząca transakcji finansowych w Watykanie. Podobnie jak ta przechwycona w Genui, była zaadresowana "Papież - Watykan - Plac św. Piotra w Rzymie".

Francuz, który wysłał list, został już zidentyfikowany i jego dane są już znane żandarmom watykańskim, z którymi mediolańscy karabinierzy skoordynowali swoje działania, aby ocenić ten czyn i ewentualne zagrożenie. Podobno mężczyzna w przeszłości wysyłał listy do Watykanu. Znaczek na liście jest francuski, a w kopercie znajduje się również kopia wpłaty 10 euro, ale nie wiadomo, za co i w jakich okolicznościach została ona dokonana.

Karabinierzy ustalili, że mężczyzna przebywa obecnie we Francji, a nie w Watykanie, ani we Włoszech, więc nie stanowiłby bezpośredniego zagrożenia dla papieża. Oczywiście dochodzenie trwa nadal.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kolejna koperta z pociskami zaadresowana do papieża. Czy Franciszek jest bezpieczny?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.