Papież pozdrowił Polaków i pobłogosławił "Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom"

Papież pozdrowił Polaków i pobłogosławił "Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom"
Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
KAI / tk

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież zwracając się do Polaków, pobłogosławił „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”, a także inne akty solidarności z potrzebującymi dziećmi. Zachęcił także do modlitwy o pokój.

- Serdecznie pozdrawiam Polaków. W waszej Ojczyźnie trwa „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Ta akcja charytatywna, zapalone świece Caritas na wigilijnym stole, są wyrazem solidarności z potrzebującymi dziećmi w Polsce i krajach dotkniętych ubóstwem. Z serca Wam błogosławię, i błogosławię świece Caritas! - powiedział Franciszek.

Na zakończenie audiencji papież przypomniał o ofiarach trzęsienia ziemi w Chinach, osobach, które narażają swe życie uciekając w Afryki w poszukiwaniu lepszej przyszłości w Europie. Zaapelował także o pokój na Ukrainie, w Palestynie i Izraelu. W auli Pawła VI obecny był między innymi ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej, Andrij Jurasz.

- Kieruję moją myśl ku ofiarom i rannym na skutek niszczycielskiego trzęsienia ziemi, jakie w miniony poniedziałek nawiedziło chińskie prowincje Gansu i Qinghai. Jestem blisko cierpiącej ludności z miłością i modlitwą. Wspieram służby ratownicze  i modlę się dla wszystkich o błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, aby przyniosło pociechę w cierpieniu – zapewnił Franciszek.

DEON.PL POLECA

Papież pozdrawiając pielgrzymów włoskich zwrócił się z szczególnym uznaniem do grupy Mediterranea Saving Humans ratującą tych, którzy uciekają z Afryki. - Wykonują wspaniałą pracę, ratują bardzo wielu ludzi!. I nie zapominajmy o ludziach, którzy doświadczają zła wojny. Pamiętajmy, że wojny są zawsze porażką, a wzbogacają się jedynie producenci broni. Pomyślmy o Palestynie, o Izraelu, pomyślmy o Ukrainie - pan ambasador jest tu obecny, o udręczonej Ukrainie, która tak bardzo cierpi. Pomyślmy też o dzieciach na wojnie, o tym, co widzimy. Idźmy do żłóbka i prośmy Jezusa o pokój, On jest Księciem pokoju – zachęcił Franciszek.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił Polaków i pobłogosławił "Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.