Papież prosi o post w intencji Ukrainy. "Diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą"

Papież prosi o post w intencji Ukrainy. "Diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą"
Papież Franciszek. Fot. Grzegorz Gałązka
KAI/mł

- Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny - mówił papież Franciszek na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej. 

Franciszek nawiązał do dramatycznej sytuacji na Ukrainie, zaatakowanej przez wojska Federacji Rosyjskiej i płynącym stąd zagrożeniem dla pokoju na całym świecie. Zaapelował do osób wierzących o podjęcie w Środę Popielcową, 2 marca postu i modlitwy w intencji pokoju.

- W moim sercu odczuwam wielkie cierpienie z powodu pogarszającej się sytuacji na Ukrainie. Pomimo wysiłków dyplomatycznych minionych tygodni, otwierają się scenariusze coraz bardziej niepokojące. Podobnie jak ja, wielu ludzi na całym świecie odczuwa udrękę i niepokój. Po raz kolejny pokój wszystkich jest zagrożony przez interesy partykularne. Chciałbym zaapelować do osób ponoszących odpowiedzialność polityczną, aby dokonały poważnego rachunku sumienia przed Bogiem, który jest Bogiem pokoju, a nie wojny, który jest Ojcem wszystkich, a nie tylko niektórych, który chce, abyśmy byli braćmi, a nie wrogami. Błagam wszystkie zaangażowane strony, aby powstrzymały się od jakichkolwiek działań, które spowodowałyby jeszcze większe cierpienie mieszkańców, destabilizując współistnienie między narodami i dyskredytując prawo międzynarodowe - mówił papież.

DEON.PL POLECA- Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny" - powiedział Franciszek.

KAI / mł

Zobacz także: Papież: jakie to smutne, kiedy chrześcijanie myślą o prowadzeniu wojen

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Łukasiewicz

Święta wojna. Jak „boży posłańcy” zawładnęli Afganistanem?

Latami przebywali w ukryciu, by w XXI wieku zawładnąć areną międzynarodową i podbić media. Akty rebelii, zamachy samobójcze, pogarda dla kobiet – to talibowie widziani oczami Zachodu. Ale...

Skomentuj artykuł

Papież prosi o post w intencji Ukrainy. "Diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.