"Papież przekaże młodym przesłanie nadziei"

"Papież przekaże młodym przesłanie nadziei"
(fot. PAP/Jakub Kamiński)
PAP / psd

Przybywając do Krakowa, papież Franciszek przekaże młodym wielkie orędzie zaufania i nadziei, uwzględniając, że żyjemy dziś w trudnej sytuacji - mówił w poniedziałek rzecznik Watykanu Federico Lombardi.

Był on jednym z prelegentów na konferencji poświęconej osobie papieża, także w kontekście zbliżających się w Polsce Światowych Dni Młodzieży.

Lombardi mówił, że w porównaniu do Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Częstochowie w 1991 r., te w Krakowie będą zupełnie inne. Jak wyjaśniał, w Częstochowie, Jan Paweł II odnajdował w młodych ludziach Europejczyków po upadku muru berlińskiego.

"Franciszek spotka się z młodymi w sytuacji, kiedy przeżywamy w Europie trzecią wojnę światową, wojnę w kawałkach, wojnę pełzającą. Mamy wielkie procesy imigracyjne, kryzys ekologiczny. Papież będzie zachęcał młodych, by wobec tych problemów wyszli z odwagą i nadzieją, by nie bali się z nimi skonfrontować" - podkreślił.

DEON.PL POLECA

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore podkreślał, że papież często używa słowa "miłosierdzie". "Papież manifestuje je przy różnych okazjach. Kieruje je do prezydentów Kuby, Chin i Rosji" - powiedział.

Wyjaśniał, że według Franciszka miłosierdzie jest receptą na rozwiązywanie wielu problemów, nie stawia nikogo na straconej pozycji. "Politycznym wymiarem miłosierdzia jest pokój i przemiana serc" - mówił arcybiskup.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież przekaże młodym przesłanie nadziei"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.