Papież przyjął na prywatnej audiencji ambasadora Rosji

Papież przyjął na prywatnej audiencji ambasadora Rosji
Papież Franciszek. Fot. GIUSEPPE LAMI / ANSA / PAP
KAI / mł

Papież przyjął na audiencji prywatnej kończącego swoją misję ambasadora Rosji przy Stolicy Apostolskiej, Aleksandra Awdiejewa – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ten 76-letni sowiecki, a następnie rosyjski dyplomata i polityk wywierał na Franciszku wrażenie człowieka inteligentnego i kulturalnego. 25 lutego 2022 roku papież udał się do ambasady Federacji Rosyjskiej błagając o powstrzymanie agresji na Ukrainę.

Ambasador Awdiejew pełnił swoją misję w Watykanie od stycznia 2013 roku.Aleksander Awdiejew urodził się 8 września 1946 roku w Krzemieńczuku na Ukrainie. Od 1968 roku pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ZSRR. W latach 1987-1990 był ambasadorem w Luksemburgu, w latach 1992-1996 przedstawicielem Federacji Rosyjskiej w Bułgarii, a 2002-2008 we Francji. Następnie w latach 2008-2013 był ministrem kultury. Od 2013 roku, równocześnie z kierowaniem placówką przy Stolicy Apostolskiej Awdiejew, reprezentował swą ojczyznę przy Zakonie Maltańskim. Jest żonaty i ma syna.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Lekan OP

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności....

Skomentuj artykuł

Papież przyjął na prywatnej audiencji ambasadora Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.