Papież przyjął ostatniego polityka

Papież przyjął ostatniego polityka
(fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO)
KAI / CTV / Radio Watykańskie / drr

Dziś do południa Ojciec Święty Benedykt XVI przyjął prezydenta Republiki Włoskiej, Giorgio Napolitano, któremu towarzyszyła małżonka. Było to pożegnanie papieża i prezydenta Włoch - ostatniego polityka przyjętego przez obecnego Następcę Piotra na audiencji prywatnej.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej było to spotkanie szczególnie intensywne i serdeczne, z uwagi na ogromny wzajemny szacunek i długą znajomość obydwu rozmówców.

Prezydent Napolitano wyraził Ojcu Świętemu nie tylko wdzięczność narodu włoskiego, za jego bliskość w wielu kluczowych chwilach oraz wzniosłe nauczanie religijne i moralne, ale zapewnił o miłości, z jaką Włosi będą mu towarzyszyli nadal w najbliższych latach. Ojciec Święty ze swej strony wyraził wdzięczność prezydentowi Włoch i jego małżonce za ich przyjaźń i przekazał najlepsze życzenia dla dobra Włoch, a zwłaszcza w tych dniach i w tym okresie trudnych decyzji.

W niedzielę i poniedziałek we Włoszech odbędą się wybory parlamentarne. W ich wyniku zostanie wybranych 630 członków Izby Deputowanych i 315 członków Senatu XVII kadencji.

 

Więcej »

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przyjął ostatniego polityka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.