Papież przyjął prezydenta Brazylii. "Dobra rozmowa o pokoju na świecie"

Papież przyjął prezydenta Brazylii. "Dobra rozmowa o pokoju na świecie"
Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva w drodze na prywatną audiencję u papieża Franciszka. Fot. ALESSANDRO DI MEO / POOL / PAP / EPA / ANSA POOL
KAI / mł

W środę 21 czerwca 2023 r., Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji w Auli Pawła VI prezydenta Federalnej Republiki Brazylii, Jego Ekscelencję Luiza Inácio Lulę da Silvę, który następnie spotkał się z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Edgarem Peñą Parrą, substytutem sekretariatu stanu do spraw ogólnych – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.


Podczas serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych relacji między Brazylią a Stolicą Apostolską, podkreślając dobrą współpracę między Kościołem a państwem w celu promowania wartości moralnych i dobra wspólnego.

DEON.PL POLECAWreszcie, nastąpiła pozytywna wymiana poglądów na temat sytuacji społeczno-politycznej w regionie. Omówiono też niektóre tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, takie jak promowanie pokoju i pojednania, walka z ubóstwem i nierównością, poszanowanie ludności rodzimej i ochrona środowiska - czytamy w watykańskim komunikacie.

Jak podaje portal Globo, spotkanie miało dotyczyć takich kwestii jak wojna na Ukrainie i walka z głodem. a szef brazylijskiego państwa miał je określić jako „dobra rozmowa o pokoju na świecie”. Spotkanie w watykańskiej Auli Pawła VI, w pobliżu rezydencji papieża, trwało około 45 minut, a po nim Franciszek pozdrowił brazylijską delegację - w tym ministra spraw zagranicznych Mauro Vieirę i specjalnego doradcę prezydencji do spraw międzynarodowych, Celso Amorima.

Pod koniec spotkania prezydent Brazylii podziękował na Twitterze za audiencję i powiedział, że obaj odbyli "dobrą rozmowę o pokoju na świecie". Lula podarował papieżowi obraz Świętej Rodziny autorstwa artysty z Pernambuco J. F. Borgesa, podczas gdy jego trzecia żona, Janja wręczyła papieżowi wizerunek Matki Bożej z Nazaretu, patronki Amazonii.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież przyjął prezydenta Brazylii. "Dobra rozmowa o pokoju na świecie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.