Papież spotkał się z prezydentem Madagaskaru. "Pełna szacunku współpraca"

Papież spotkał się z prezydentem Madagaskaru. "Pełna szacunku współpraca"
Papież Franciszek. Fot. Grzegorz Gałązka / DEON
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej / mł

Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, papież Franciszek przyjął 17 sierpnia na audiencji Jego Ekscelencję Pana Andry Nirinę Rajoelina, Prezydenta Republiki Madagaskaru.

Prezydent po audiencji u papieża udał się na spotkanie z ks. Mirosław Wachowski, podsekretarz stanu ds. stosunków z państwami. Podczas serdecznych rozmów w Sekretariacie Stanu wyrażono uznanie dla pozytywnych relacji dwustronnych, a także wkładu Kościoła katolickiego w wiele sektorów malgaskiego społeczeństwa.

DEON.PL POLECA
Następnie zwrócono uwagę na różne wątki o charakterze krajowym i międzynarodowym, w tym wojnę na Ukrainie i jej konsekwencje w skali globalnej, sytuacje kryzysowe dotykające kontynent afrykański, a także możliwość podjęcia prac nad projektem umowy dwustronnej, jako kolejny znak pełnej szacunku współpracy.

Źródło: Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z prezydentem Madagaskaru. "Pełna szacunku współpraca"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.