Papież spotkał się z przedstawicielami ukraińskiej Caritas

Papież spotkał się z przedstawicielami ukraińskiej Caritas
Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI / tk

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Ojciec Święty przyjął ks. ks. Wiaczesława Hryniewicza i Tatianę Stawnychy z Caritas Spes oraz Caritas Ukraina – poinformowała na swoim koncie Twitter Caritas Internationalis.

Jutro o 11 rano będą oni rozmawiać o sytuacji humanitarnej na Ukrainie na konferencji Caritas Internationalis.

Caritas-Spes, co po łacinie oznacza "Miłość" i "Nadzieja", jest misją charytatywną Kościoła rzymskokatolickiego (obrządku łacińskiego) na Ukrainie. Została założona przez rzymskokatolickich biskupów Ukrainy w maju 1995 roku, a następnie zarejestrowana przez Państwowy Komitet do Spraw Religii we wrześniu 1996 roku.

Caritas była pierwszą organizacją, która zaoferowała pomoc humanitarną po uniezależnieniu się Ukrainy od Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Natomiast Caritas Ukraina rozpoczęła się w 1992 roku, i została ona założona przez wspólnoty greckokatolickie w celu rozprowadzania pomocy humanitarnej wśród ubogich rodzin. Jednak potrzeby społeczne wymusiły rozszerzenie działalności Caritas na Ukrainie, co doprowadziło do utworzenia w 1994 r. międzynarodowej fundacji charytatywnej Caritas Ukraina.

Obecnie zajmuje się ona koordynacją działań organizacji charytatywnych prowadzonych przez lokalne ukraińskie Kościoły greckokatolickie oraz budowaniem współpracy z zagranicznymi oddziałami Caritas.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z przedstawicielami ukraińskiej Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.