Papież: trzeba się zawsze modlić - nawet gdy Bóg jawi się jako głuchy

Papież: trzeba się zawsze modlić - nawet gdy Bóg jawi się jako głuchy
Papież Franciszek: trzeba się zawsze modlić (fot. VATICAN MEDIA HANDOUT/EPA/PAP)
Twitter/mk

"Chrześcijanin nie przestaje się modlić" nawet, kiedy "Bóg jawi się jako głuchy oraz milczący" - wezwał papież Franciszek we wpisie zamieszczonym na Twitterze.

"Trzeba zawsze się modlić, nawet gdy wszystko wydaje się daremne, kiedy Bóg jawi się jako głuchy oraz milczący i mamy poczucie straconego czasu. Nawet, gdy niebo się zaciemnia, chrześcijanin nie przestaje się modlić" - przekazał swoje wezwanie papież. 

We wczorajszym swoim przesłaniu Franciszek apelował, aby "zdobyć się na ryzyko kochania". Oto treść twitterowego wpisu papieża: "Jesteśmy na świecie, aby przeżyć historię miłości z Bogiem, aby podjąć odwagę stanowczych wyborów, aby zdobyć się na wspaniałe ryzyko kochania". 

Wpisy Franciszka w języku polskim śledzi ok. 1 mln użytkowników Twittera. Niemal tyle samo - po około 19 mln - obserwuje papieskie  przesłania przekazywane w języku angielskim i hiszpańskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież: trzeba się zawsze modlić - nawet gdy Bóg jawi się jako głuchy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.