Papież w Asyżu: będzie ok. 300 tys. wiernych

Papież w Asyżu: będzie ok. 300 tys. wiernych
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
7 lat temu
KAI / mh

Podczas planowanej na 4 października wizyty papieża w Franciszka w Asyżu do miasta św. Franciszka może przybyć nawet 300 tys. wiernych - szacują władze tej umbryjskiej miejscowości. Byłaby to rekordowa liczba pielgrzymów zgromadzonych jednego dnia przy grobie założyciela franciszkanów.

Papieską wizytą bardzo zainteresowane są środki przekazu. Wpłynęły już ponad 8 tys. próśb o akredytację dziennikarzy i innych pracowników mediów, zarówno tradycyjnych, jak i internetowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież w Asyżu: będzie ok. 300 tys. wiernych
Komentarze (2)
?
???
19 sierpnia 2013, 18:28
Do PO piernik do wiatraka ma więcej wspólnego ze sobą , niż Twój wpis ma związek z artykułem. Po co zaśmiecasz DEON?
P
PO
19 sierpnia 2013, 16:11
 Znany jezuita, o. Krzysztof Mądel otrzymał zakaz sprawowania sakramentów. Nie może też wypowiadać się w mediach czy komentować na portalach społecznościowych – informuje portal „NaTemat.pl”, z którym jezuita współpracuje. Portal powołuje się na relację ukaranego, który podaje, że w sobotę został wezwany na rozmowę z prowincjałem, o. Wojciechem Ziółkiem, który poinformował go o swojej decyzji. W najbliższych dniach o. Ziółek przyjedzie też do klasztoru w Nowym Sączu, gdzie o. Mądel obecnie mieszka. Jak dotąd nie są znane przyczyny decyzji władz zakonnych.

Skomentuj artykuł

Papież w Asyżu: będzie ok. 300 tys. wiernych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.