Papież w lipcu przyjedzie do Konga

Papież w lipcu przyjedzie do Konga
(Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI/dm

Papież potwierdził, że przyjedzie do Demokratycznej Republiki Konga pomimo problemów z kolanem. Poinformował o tym tamtejszych dziennikarzy arcybiskup Kinszasy kard. Fridolin Ambongo Besungu po powrocie z Rzymu. Do papieskiej wizyty dojdzie w lipcu.

- Widziałem, że papież bardzo cierpi z powodu kolana. Ten problem komplikuje mu poruszanie się - zauważył kardynał. Ale jako że jest „dobrym jezuitą”, który ma „poczucie obowiązku”, ból w kolanie nie stanowi dla niego powodu „modyfikacji jego programu” zajęć.

Dodał, że Franciszek potwierdził swój przyjazd do Demokratycznej Republiki Konga, o ile nie wydarzy się coś nowego.

- Oczywiście, bierzemy pod uwagę jego obecny stan zdrowia w przygotowaniach [do wizyty -red.]. Razem z władzami staramy się podjąć takie kroki, aby nie dokładać mu fatygi. Dlatego obecny program [podróży-red.] jest nadal prowizoryczny - zaznaczył kardynał.

Franciszek ma odwiedzić Kinszasę i Gomę w Demokratycznej Republice Konga w dniach 2-5 lipca. Kolejnym etapem jego afrykańskiej podróży będzie Dżuba w Sudanie Południowym w dniach 5-7 lipca.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież w lipcu przyjedzie do Konga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.