Papież w żałobie po śmierci bezdomnego

Papież w żałobie po śmierci bezdomnego
Image by Ri Butov - https://pixabay.com
vaticannews.va / pzk

W Rzymie, pod Kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, z pochodzenia Niemiec, który tam znalazł swoje schronienie. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował, że papież Franciszek wspomina go w modlitwie wraz ze wszystkimi, którzy są zmuszeni do życia bez domu.

To urodzony w 1961 roku, Burkhard Scheffler. Jak wspominają świadkowie – był to człowiek, który często miał w rękach książkę i czytał na głos z wyraźnym niemieckim akcentem. Miał niewiele dobytku, ale obok koców i kartonów zawsze były książki. Być może to był jego sposób na ucieczkę z marginesu, na który wciągnęły go wydarzenia życiowe.

DEON.PL POLECAKolumnada Berniniego wokół placu św. Piotra w Rzymie - © Vyacheslav Argenberg / http://www.vascoplanet.com/, CC BY 4.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia CommonsKolumnada Berniniego wokół placu św. Piotra w Rzymie - © Vyacheslav Argenberg / http://www.vascoplanet.com/, CC BY 4.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia CommonsMatteo Bruni, odpowiadając na pytania dziennikarzy, poinformował, że urodzony w Niemczech Burkhard Scheffler „mieszkał na ulicy w Rzymie. Był pod opieką Dykasterii ds. Miłosierdzia. Niestety, ostatnie kilka nocy zimna i deszczu pogorszyły i tak kruchy stan jego zdrowia. Papież pamięta w swojej modlitwie o Burkhardzie i o wszystkich tych, którzy są zmuszeni żyć bez domu, w Rzymie i na całym świecie, i zaprasza wiernych, by się do niego przyłączyli”. Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski, który przebywa na pielgrzymce w Asyżu, „powierza Burkharda wstawiennictwu św. Franciszka”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież w żałobie po śmierci bezdomnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.