Papież przyjął nuncjusza apostolskiego w Rosji. Nie ujawniono szczegółów spotkania

Papież przyjął nuncjusza apostolskiego w Rosji. Nie ujawniono szczegółów spotkania
Fot. Depositphotos
PAP / pk

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji nuncjusza apostolskiego w Rosji arcybiskupa Giovanniego d'Aniello - podał Watykan w codziennym biuletynie. Nieznane są szczegóły spotkania, do którego doszło na początku 10. miesiąca agresji Rosji na Ukrainę.

Arcybiskup d'Aniello jest nuncjuszem w Rosji, czyli watykańskim ambasadorem, od ponad dwóch lat. W zeszłym roku mianowany został jednocześnie nuncjuszem w Uzbekistanie.

Przedstawiciele Watykanu zapewniają o gotowości do zaangażowania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie. Powtórzył to w czwartek watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, dodając: "Wszystko zależy od stron (konfliktu)".

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej włoskiego Episkopatu - TV2000 kardynał Parolin przypomniał, że od początku Stolica Apostolska wyrażała gotowość zaangażowania się na rzecz zakończenia wojny.

- Papież powtarzał stale swą wolę doprowadzenia do tego, by zakończyć wojnę, ale także oddania się do dyspozycji, aby zaoferować warunki i otoczenie, by to nastąpiło. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi - powiedział Parolin.

DEON.PL POLECA

Przyznał: "Są też działania dyplomatyczne, które nie przyniosły dotąd wielkich rezultatów".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął nuncjusza apostolskiego w Rosji. Nie ujawniono szczegółów spotkania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.