Papież wezwał do modlitwy za Kolumbię, mieszkańców Gomy i chińskich katolików

Papież wezwał do modlitwy za Kolumbię, mieszkańców Gomy i chińskich katolików
(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
KAI / jb

Do modlitwy za Kolumbię, mieszkańców Gomy w Demokratycznej Republice Konga i chińskich katolików wezwał papież Franciszek podczas modlitwy Regina Coeli w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Watykanie.

"Sytuację w Kolumbii, która nadal jest niepokojąca, powierzam modlitwie was wszystkich. W tę uroczystość Zesłania Ducha Świętego modlę się, aby umiłowani Kolumbijczycy wiedzieli, jak przyjąć dary Ducha Świętego, aby poprzez poważny dialog można było znaleźć sprawiedliwe rozwiązania wielu problemów, które dotykają szczególnie najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych. Aby zachęcić do tego dialogu, biorąc również pod uwagę niedogodności spowodowane pandemią, wzywam wszystkich do unikania, ze względów humanitarnych, zachowań szkodliwych dla ludzi w korzystaniu z prawa do pokojowego protestu" - powiedział Franciszek.

Od kilku tygodni Kolumbijczycy protestują przeciwko ogłoszonej przez rząd reformie podatkowej. W wyniku zamieszek zginęło 47 osób i zgłoszono 1 876 przypadków policyjnej przemocy.

Papież zaapelował także o modlitwę za mieszkańców Gomy w Demokratycznej Republice Konga, gdzie wczoraj wieczorem doszło do erupcji wulkanu Nyiragongo. Władze zarządziły ewakuację miasta.

Franciszek również przypomniał, że jutro katolicy w Chinach będą obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, które jest też Dniem Modlitw za Kościół w Chinach. Ojciec Święty wezwał do towarzyszenia w żarliwej modlitwie chrześcijanom w Państwie Środka.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież wezwał do modlitwy za Kolumbię, mieszkańców Gomy i chińskich katolików
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.