Papież wznawia wizyty w parafiach swojej diecezji

Vaticannews / jk

Franciszek wznawia wizyty w parafiach swojej diecezji, aby spotkać się z księżmi. W piątek po południu odwiedził północno-wschodnią część stolicy, w dzielnicy Casal Monastero. Tam rozmawiał z księżmi za zamkniętymi drzwiami.

Papież Franciszek wznowił swoją trasę wizyt w parafiach na obrzeżach Rzymu, aby spotkać się z kapłanami. Inicjatywa została zapoczątkowaną we wrześniu 2023 r. Jest to, w pewnym sensie, kontynuacja słynnych „piątków miłosierdzia” w czasie Jubileuszu Miłosierdzia, podczas których papież odwiedził miejsca „na peryferiach” stolicy. 

DEON.PL POLECANa zewnątrz kościoła zgromadziła się grupa około 50 wiernych, którzy przybyli, gdy tylko rozeszła się wiadomość o przybyciu papieża, mając nadzieję, że będą mogli powitać Franciszka.

Parafia św. Henryka w Casal Monastero - czwarta z odwiedzonych przez papieża w ostatnich miesiącach - z kościołem zbudowanym w latach 1997-1998 w nowoczesnym stylu, otoczonym parkami i placami zabaw, a także pozostałościami z okresu średniowiecza, znajduje się w 11. prefekturze diecezji, w sektorze północnym. Jest to mała i przytulna dzielnica o niewielkim natężeniu ruchu, której mieszkańcy cierpią jednak z powodu poczucia zaniedbania okolicy. Czują się też pozostawieni samym sobie.

Franciszek jest drugim papieżem, który odwiedził parafię św. Henryka - po Janie Pawle II, który odprawił Mszę św. w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w lutym 2002 r. (była to 301. odwiedzona przez niego rzymska parafia). „Wasza wspólnota jest młoda”, powiedział wtedy papież i dodał, że składa się ona w dużej mierze z rodzin niedawno założonych, które osiedliły się w okolicy w ciągu ostatniej dekady. Św. Jan Paweł II podkreślił wtedy, że wiele dzieci i młodych ludzi ją zamieszkuje, rozwesela i ożywia. Rzeczywistość opisana przez Jana Pawła II przetrwała pomimo obiektywnych trudności, przede wszystkim braku szkół podstawowych i średnich, zbudowanych dopiero w ostatnich latach.  Franciszek, podobnie jak przy poprzednich okazjach, rozmawiał przy drzwiach zamkniętych na różne tematy, głównie duszpasterskie. W spotkaniu, oprócz 35 księży, wziął udział także biskup pomocniczy Daniele Salera oraz proboszcz parafii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Gdzie można spotkać Pana Boga?

Po co się modlić?

A gdyby tak zapytać Papieża, jakie miał zabawy w dzieciństwie?

Albo co zrobić po kłótni z kimś bliskim?

Trzymasz w swoich rękach książkę, w której nie...

Skomentuj artykuł

Papież wznawia wizyty w parafiach swojej diecezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.