Papież zakończył wizytę na Cyprze i odleciał do Grecji

Papież zakończył wizytę na Cyprze i odleciał do Grecji
Fot. PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU
PAP / tk

Papież Franciszek zakończył dwudniową wizytę na Cyprze i w sobotę rano odleciał z Larnaki do Grecji. Podczas intensywnej wizyty spotkał się z władzami kraju, Świętym Synodem Kościoła Prawosławnego i duchowieństwem Kościoła maronickiego. Odprawił też mszę na stadionie.

Głównymi tematami jego wizyty był dialog z prawosławiem i kwestia migracji.

DEON.PL POLECA
Najmocniejsze przemówienie Franciszek wygłosił podczas spotkania z migrantami, w trakcie którego potępiał obojętność wobec tragedii na Morzu Śródziemnym, druty kolczaste na granicach państw oraz to, co dzieje się w Libii, gdzie migranci są torturowani.

Papież mówił też w swych wystąpieniach o tym, że wielką raną jest podział Cypru, ale nie wymienił z nazwy Turcji, pod kontrolą której znajduje się jej północna część.

DEON.PL POLECA

Z inicjatywy papieża w najbliższych tygodniach odbędzie się relokacja grupy migrantów z Cypru do Włoch, a operację tę oraz ich pobyt sfinansuje Stolica Apostolska.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież zakończył wizytę na Cyprze i odleciał do Grecji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.