Papież zjadł w szpitalu pizzę. Ma opuścić klinikę w sobotę i być może odprawi mszę w Niedzielę Palmową

Papież zjadł w szpitalu pizzę. Ma opuścić klinikę w sobotę i być może odprawi mszę w Niedzielę Palmową
fot. ZenitEnglish / Twitter / Simone Savoldi / Unsplash
PAP / pk

Papież Franciszek ma opuścić w sobotę szpital - poinformował Watykan, potwierdzając wcześniejsze doniesienia mediów. Przewidziana jest również obecność papieża Franciszka na mszy w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra. Od środy papież przebywa w rzymskiej klinice Gemelli z powodu zapalenia oskrzeli.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni przekazał dziennikarzom w komunikacie, że "wieczorem (w czwartek) papież Franciszek zjadł na kolację pizzę razem z osobami, które opiekują się nim w tych dniach pobytu w szpitalu. Z Ojcem Świętym byli lekarze, pielęgniarze, asystenci i personel żandarmerii".

Jak dodał: "Dziś rano po śniadaniu papież przeczytał kilka gazet i wznowił pracę. Powrót Jego Świątobliwości do Domu Świętej Marty przewidziany jest na jutro, w zależności od wyników ostatnich badań z dzisiejszego poranka".

DEON.PL POLECA

Przewidziana jest obecność papieża Franciszka na celebracji eucharystycznej w Niedzielę Palmową

Przewidziana jest również obecność papieża Franciszka na mszy w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra - przekazał dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w piątek.

Watykański rzecznik oświadczył: "Mogę potwierdzić, że w związku z planowanym na jutro wyjściem ze szpitala przewidziana jest obecność papieża Franciszka na placu Świętego Piotra na celebracji eucharystycznej w Niedzielę Palmową".

Wcześniej zapowiedziano, że mszę odprawi subdziekan Kolegium Kardynalskiego, argentyński kardynał Leonardo Sandri. Papież będzie zapewne przewodniczył mszy i wygłosi homilię, tak jak wcześniej miało to miejsce w związku z jego problemem z poruszaniem się.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Papież zjadł w szpitalu pizzę. Ma opuścić klinikę w sobotę i być może odprawi mszę w Niedzielę Palmową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.