Finał akcji "Zarażeni Uśmiechem"

Finał akcji "Zarażeni Uśmiechem"
Fundacja l’Arche

Finał akcji "Zarażeni Uśmiechem" Fundacji l’Arche Wspólnota w Warszawie - 2.października

Wspólnoty l'Arche powstały ponad 50 lat temu we Francji. l'Arche wspiera osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, prowadząc małe rodzinne domy opieki, warsztaty terapii zajęciowej, punkty wsparcia.

Obecnie Fundacja działa w ponad 30. krajach świata. W Polsce nasze Wspólnoty mieszczą się w Poznaniu, Wrocławiu, Śledziejowicach pod Krakowem oraz w Warszawie. W stolicy prowadzimy punkt wsparcia dziennego i pomagamy podopiecznym w ich domach, w czasie codziennych obowiązków.

Poprzez akcję "Zarażeni uśmiechem" Fundacja l’Arche w Waszawie chce kształtować obraz osób z niepełnoprawnością intelektualną, który funkcjonuje w społeczeństwie. Pragniemy wskazać między innymi na dar jaki te osoby posiadają: dar spontaniczności, szczerości, który najczytelniej ukazuje się w ich… uśmiechu o niezwykłej mocy zarażania Mamy także nadzieję na zebranie środków potrzebnych do prowadzenia działalności Fundacji L’Arche, Wspólnota Warszawa.

Zebranie 20 tysięcy złotych pozwoli nam zrealizować 500 spotkań polegających na bezpośrednim, realnym wsparciu osób z niepełnosprawnością intelektualną! Średnio jedno takie spotkanie to 24 uśmiechy na twarzach osób, które mają szczególny dar szczerego, zaraźliwego uśmiechu! 500 takich spotkań to już epidemia uśmiechu!

Więcej na temat tego wydarzenia można dowiedzieć się na stronie: ww.zarazeniusmiechem.pl

Nasza akcja powstała między innymi z inspiracji osób niepełnosprawnych: Basia Lityńska - Ambasadorka akcji, aktorka Teatru 21 i poetka w jednej osobie, swego czasu napisała wiersz: "Jestem chora. Uważaj bo możesz się zarazić… sercem", a my chcemy zarażać przez cały wrzesień uśmiechem!

Happening wieńczący to wydarzenie odbędzie się w dniu 2.października w Światowy Dzień Uśmiechu na Placu Zamkowym w Warszawie. Zapraszamy!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Finał akcji "Zarażeni Uśmiechem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.