Jaka powinnam być, żeby cię uszczęśliwić? Wyjątkowe spotkanie TYLKO dla dziewczyn

Jaka powinnam być, żeby cię uszczęśliwić? Wyjątkowe spotkanie TYLKO dla dziewczyn
dominikanki.pl

Dni skupienia w naszym Zgromadzeniu są co miesiąc i przeznaczone są dla dziewczyn - rozpoczynają się w piątek wieczorem i konczą w niedzielę. W czasie tych dni jest adoracja, Msza Święta, uczestnictwo w modlitwach sióstr, spotkania tematyczne i zwyczajne pogaduszki. Można wiele przemyśleć i odkryć.

Jaka powinnam być, żeby cię uszczęśliwić? Wyjątkowe spotkanie TYLKO dla dziewczyn - zdjęcie w treści artykułu

Bardzo cieszę się, że zainteresowałaś się życiem dominikańskim. Oznacza to, że jest w Tobie serce poszukiwacza i myśliciela… Pewnie znasz te pytania, które pojawiają się w Tobie, kiedy jest cicho… kiedy nie dźwięczy telefon, nie migają kolorowe strony www…

- Kim jestem? Czego pragnę?  Za czym tęskni wciąż moje serce?

Te pytania to dobry moment, żeby odkryć ich Źródło.

Te pytania to także delikatny głos Ducha Świętego w Twoim sercu. Niesamowite, prawda? Głos Boga w Twoim sercu …

Tych pytań nigdy nie można zostawić bez odpowiedzi, bo to jest początek drogi do Twojego szczęścia i odkrycia swojego miejsca na tej ziemi, a tym samym odkrycie, czego Bóg pragnie dla Ciebie.

Wszystko co znajdziesz podczas tych dni, to początek wypełnienia i rozjaśnienia Twoich myśli kawałkiem światła i słowami…

Ale to dopiero początek drogiJ trzeba postawić krok… nic nie zastąpi rozmowy i odkrywania serca, Twojego "facebooka" życiowego poprzez zwyczajne "pogadanie" - co w nas - we mnie i w Tobie. Dlatego nie wahaj się przyjechać do naszego klasztoru. To nie oznacza, że musisz na zawsze w nim zostać, ale to będzie potrzebny i owocny czas, żeby usłyszeć Jezusa w sobie.

Sercem naszego Domu jest kaplica, a w niej czeka na Ciebie żywy Bóg, który ucieszy się na Twój widok i czeka na wiadomość od Ciebie - jakie masz plany i czego oczekujesz od życia. A Ty zapytasz Go otwarcie i na serio, czy On także tak to widzi.

Może w klasztorze odkryjesz pragnienie i dobre warunki do modlitwy; może upewnisz się, że ten człowiek który jest blisko, którego kochasz jest dla Ciebie jako mąż/żona… a może odkryjesz, że życie dominikańskie to coś, do czego wzywa Cię Pan?

Jedno jest pewne. Na pewno coś odkryjesz! I pamiętaj, że nie ma takich historii życia, zagmatwanych sytuacji, relacji, które by mówiły, że nie możesz przyjść do Jezusa. On powołał: zalęknionego Piotra, oszusta Mateusza, prostytutkę Marię Magdalenę…

Nie odkryjesz swojego powołania siedząc w domu i rozmyślając. Ale zrób pierwszy krok i usłysz jak Jezus odpowiada uczniom, którzy pytają "gdzie mieszkasz"? - "Przyjdź i zobacz…"

S. Łucja OP

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jaka powinnam być, żeby cię uszczęśliwić? Wyjątkowe spotkanie TYLKO dla dziewczyn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.