Poznań: największa ewangelizacja uliczna w historii miasta

Poznań: największa ewangelizacja uliczna w historii miasta
(fot. shutterstock.com)
Informacja prasowa / pk

Koncerty, teatr, taneczny flashmob, ewangelizacja uliczna, bezalkoholowa dyskoteka chrześcijańska, tramwaj ewangelizacyjny, rekolekcje kerygmatyczne - to tylko kilka z wielu inicjatyw, które odbędą się w dniach 21- 27 maja 2018 r. w Poznaniu.

A wszystko to z okazji 1050. rocznicy powstania pierwszego polskiego biskupstwa. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia i kilkadziesiąt innych wspólnot z terenu Archidiecezji organizuje ewangelizację miasta jakiej jeszcze nie było. Kilkuset ewangelizatorów będzie w różnych punktach miasta (m.in. Stary Rynek, Plac Wolności) przekazywać mieszkańcom stolicy Wielkopolski Dobrą Nowinę o miłości Boga.

- Chcemy świętować tę rocznicę w jak największym gronie. Chcemy dotrzeć do tych, którzy nie słyszeli jeszcze Dobrej Nowiny, ale też do tych którzy są wobec niej obojętni - powiedział w wywiadzie dla Radia Emaus bp Damian Bryl.

Idea Misji Talitha Kum zrodziła się w Brazylii, w Sao Paulo, gdzie powstała wspólnota Przymierze Miłosierdzia, które jest koordynatorem misji. Podobne ewangelizacje odbyły się już w Szczecinie i Warszawie.

DEON.PL POLECA

Ewangelizacji będą towarzyszyły rekolekcje, które poprowadzą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia - o. Antonello Caddedu i Enrique Porcu oraz z o. Pedro, który na stałe mieszka w Poznaniu. Szczegółowy plan wydarzeń oraz formularz zgłoszeniowy dla wspólnot z Archidiecezji Poznańskiej, które chciałyby się włączyć w ewangelizację, jest dostępny na stronie misjapoznan.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poznań: największa ewangelizacja uliczna w historii miasta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.