Zapraszanie na spotkanie autorskie "Zło, kicz i… Piękny Bóg"

Zapraszanie na spotkanie autorskie "Zło, kicz i… Piękny Bóg"
fot. Instytut Tomistyczny / YouTube
1 miesiąc temu
Informacja prasowa

20 października 2021 r. (środa) o 18:30 w Krakowie (Kapitularz oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12) odbędzie się spotkanie wokół książki Tomasza Gałuszki OP "Piękny Bóg. Piękny Człowiek".

W wydarzeniu udział wezmą:


prof. dr hab. Marek Drwięga (Instytut Filozofii UJ),
dr Grzegorz Chrzanowski OP (UPJPII)
dr hab. Tomasz Gałuszka OP, prof. UPJPII (DIH/UPJPII).

Tematem przewodnim spotkania zatytułowanego: "Zło, kicz i… Piękny Bóg" będzie książka Piękny Bóg, Piękny Człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu, autorstwa Tomasza Gałuszki OP.

Wierzący w Boga ani nie zaprzecza „obecności” zła w świecie, ani też nie pomniejsza jego wpływu na świat, a równocześnie nie kwestionuje on dobroci, wszechmocy czy też istnienia Boga. Dzięki wierze w Boga, zaufaniu Mu i pod-daniu się Jego prowadzeniu człowiek staje się zdolny do przyjęcia właściwej postawy wobec zła i potrafi adekwatnie na nie reagować. Z punktu widzenia teologii zagadnienie zła zostało już rozwiązane przez Boga, człowiek zaś wciąż jeszcze się z nim nie uporał. To „już” daje pewność, a „jeszcze nie” pobudza nadzieję. Teolog zatem wobec problemu zła może zachować pokój, a nawet optymizm – przecież zło to sekret, który zna Bóg. I w ten właśnie sposób do problemu zła podchodził również jeden z największych teologów i świętych Kościoła – Tomasz z Akwinu. Jego też wybrałem jako przewodnika i mistrza w poszukiwani odpowiedzi na pytanie o źródła zła i sens cierpienia.

– czytamy w książce Piękny Bóg, Piękny Człowiek.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, podczas którego będzie można kupić książki i zdobyć autograf Autora!

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
32,00 zł

Bracia dominikanie poprzez tą płytę zapraszają do wspólnej modlitwy, do wspólnego przejścia drogą Świętego Triduum Paschalnego razem z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

W Czwartkowy wieczór czas zatrzymuje się jakby oniemiały ze zdumienia. Ta "pożegnalna wieczerza",...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zapraszanie na spotkanie autorskie "Zło, kicz i… Piękny Bóg"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.