Petycja w obronie krzyża - 305 tys. podpisów

KAI / slo

"Brońmy Chrystusowego Krzyża!" - pod takim hasłem tygodnik katolicki "Niedziela" rozpoczął w październiku 2011 r. akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie obecności krzyża w przestrzeni publicznej. Akcja, podczas której udało się zebrać 305 tys. podpisów, trwała do końca 2011 r.

- Swoje podpisy pod petycją złożyli nie tylko wierni z naszych parafii, ale także przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń. Na adres redakcji przyszły również petycje z podpisami od naszych czytelników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Austrii, Norwegii - mówi KAI ks. inf. Ireneusz Skubiś redaktor naczelny "Niedzieli".

DEON.PL POLECA
- Nie spodziewaliśmy się aż takiej reakcji czytelników, a także osób, które czasem nawet przyznawały się w listach, że dopiero sława akcji prowadzonej przez nas, skłoniła ich do lektury "Niedzieli". Nie sądziliśmy jednak, że uda się nam - mówiąc nieco patetycznie - obudzić sumienia wielu rodaków, zaktywizować całe środowiska katolickie, że odezwą się biura poselskie i partie polityczne. Redakcja została zasypana listami zawierającymi albo wycięty kawałek naszej gazety, albo powielane na własną rękę stosy kartek z gęsto zapisanymi nazwiskami. W niepozornych kopertach znajdowaliśmy dziesiątki, setki, a nawet tysiące podpisów - dodaje Katarzyna Woynarowska, dziennikarka "Niedzieli".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Petycja w obronie krzyża - 305 tys. podpisów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.