Pielgrzymi z Ełku w drodze na Jasną Górę

KAI / psd

Ponad 500 km mają do pokonania pielgrzymi, którzy wyruszyli dziś rano z Ełku w stronę Jasnej Góry. Pątników żegnał m.in. bp Romuald Kamiński, który odprawił dla nich Mszę św. Uroczyste wejście na Jasną Górę planowane jest na 11 sierpnia.

Pielgrzymka odbywa się po raz 19., tym razem pod hasłem - "W komunii z Bogiem na wzór Maryi."

 - Idziemy w pielgrzymce, żeby porządkować relacje z Panem Bogiem, a przez to stworzyć fundament do uporządkowania naszych spraw - mówił biskup w homilii. Wskazał, że jako ludzie wierzący winniśmy w Bogu poszukiwać tego, co jest dla nas przyjazne, dobre. Zwracał uwagę, że pielgrzymi idą we wspólnocie i ważnym elementem pielgrzymowania jest dawanie świadectwa.

 Podczas Mszy św. bp Kamiński poświęcił obraz z wizerunkiem bł. Jana Pawła II, który będzie towarzyszył pielgrzymom na szlaku.

 Od dwunastu lat kierownikiem pielgrzymki pieszej z Ełku na Jasną Górę jest ks. prałat Kazimierz Gryboś. Diecezję reprezentują grupy pielgrzymkowe z Augustowa, Ełku, Giżycka, Gołdapi, Olecka, Pisza, Suwałk, Woźnic. W ubiegłym roku na Jasną Górę przybyło 496 pątników z diecezji. Kierownik pielgrzymki podkreśla, że nie ilość jest ważna, a jakość. - Człowiek jest taki, jakie czasy, w których żyje. Ale tęsknota za Bogiem, tęsknota za prawdą, za miłością, za tym co jest darem Pana Boga, niezmiennie tkwi w człowieku - powiedział.

 Obraz bł. Jana Pawła II namalowała p. Marzena Wiśniewska, malarka, która pochodzi z Giżycka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pielgrzymi z Ełku w drodze na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.