Pielgrzymując pieszo na Jasną Górę, adorują Jezusa Eucharystycznego

Pielgrzymując pieszo na Jasną Górę, adorują Jezusa Eucharystycznego
fot. Josh Applegate / Unsplash
KAI / tk

Grupa pielgrzymów ze Skarżyska-Kamiennej i Końskich każdego dnia wieczorem adoruje Najświętszy Sakrament w leśnej scenerii. Opiekunem pątników, którzy stanowią jedną z pięciu kolumn 43. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej jest ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Opowiada, że piechurów leśnymi duktami prowadzą leśnicy. Stało się tak z powodu obostrzeń sanitarnych. Z tego też powodu pielgrzymka została skrócona o jeden dzień marszu.

- Codziennie wieczorem odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. To piękny widok, kiedy pielgrzymi adorują Jezusa eucharystycznego w scenerii leśnych polan i drzew. Zrodził się pomysł, abyśmy przez jeden dzień adorowali Najświętszy Sakrament w drodze na Jasną Górę. Pielgrzymom bardzo się to spodobało - opowiada 70-letni ks. Jerzy Karbownik, który na Jasną Górę idzie po raz 35.

Adoracja wielkim przeżyciem dla pielgrzymów

Dzisiaj Najświętszy Sakrament był niesiony od Maluszyna, przez miejscowość Borzykowa w kierunku Raczkowic. - To wielkie przeżycie dla nas wszystkich. Dostrzegałem łzy w oczach wielu osób, których mijaliśmy po drodze - dodał ks. Karbownik.

DEON.PL POLECA

W skarżyskiej kolumnie idą dwie grupy parafialne: ostrobramska i franciszkańska. Potem do kolumny dołączyły grupy z ziemi koneckiej i przysuskiej.
Wszyscy pątnicy dojdą na Jasną Górę 13 sierpnia. O godz. 15.00 biskup Marek Solarczyk będzie celebrował Mszę świętą przed jasnogórskim szczytem. Liturgię będzie transmitowało Radio Plus Radom.

Źródło: KAI / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymując pieszo na Jasną Górę, adorują Jezusa Eucharystycznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.