Pierwsi redemptoryści rozpoczęli posługę w archidiecezji poznańskiej

Pierwsi redemptoryści rozpoczęli posługę w archidiecezji poznańskiej
Fot. Radio Maryja / Youtube
KAI / kb

Pięciu księży redemptorystów rozpoczęło posługę w archidiecezji poznańskiej. Abp Stanisław Gądecki powierzył im duszpasterstwo w parafii pw. Opatrzności Bożej w Poznaniu.

W uroczystym przekazaniu parafii Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela w święto założyciela, św. Alfonsa Marii Liguoriego, wzięli udział bp Grzegorz Balcerek i prowincjał warszawskich redemptorystów o. Janusz Sok.

Archidiecezja poznańska: redemptoryści rozpoczęli posługę 

„W imieniu księdza arcybiskupa witam Zgromadzenie Ojców Redemptorystów w Poznaniu. Ojcowie podejmują się opieki duszpasterskiej nad tutejszą parafią Opatrzności Bożej. Podejmują się także bardzo trudnego zadania, kapelanii w niedawno powstałym szpitalu dziecięcym przy ul. Lutyckiej. Bardzo ojcom dziękuję za ich otwarte serce, za zapał w zdobywaniu dusz, by wszyscy, których Bóg stawia na drodze naszego życia byli zbawieni” – mówił bp Balcerek.

Poznański biskup pomocniczy dziękował zakonnikom za podjęcie działań misyjnych w archidiecezji. „Przychodzicie nie tylko z posługą kapłańską, ale też z wielkim bogactwem duchowym. Niech ono stanie się darem nie tylko dla tej parafii, ale też dla całej naszej poznańskiej archidiecezji. Mamy różne zakony i zgromadzenia, ale redemptorystów brakowało” – zauważył bp Balcerek.

Metropolita poznański mianował pierwszym proboszczem parafii o. Piotra Świerczoka. Parafia pw. Opatrzności Bożej liczy 9 tys. mieszkańców, znajduje się na poznańskim osiedlu Piątkowo.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Pierwsi redemptoryści rozpoczęli posługę w archidiecezji poznańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.