Pierwsze święcenia po 11-stu latach w małej hiszpańskiej diecezji

Pierwsze święcenia po 11-stu latach w małej hiszpańskiej diecezji
fot. Diócesis de Segovia / YouTube
5 miesięcy temu
catholicnewsagency/tkb

20 czerwca biskup diecezji Segovia, César Franco udzielił święceń kapłańskich Álvaro Marín Molinera - było to niezwykłe wydarzenie, gdyż ostatnie święcenia kapłańskie w tej diecezji miały miejsce 11 lat temu.

Nowy kapłan ma 27 lat, diakonat przyjął w październiku 2020 roku, zaś całą formację przeszedł na Uniwersytecie w Ávila oraz na Papieskim Uniwersytecie w Salamance. Dla społeczności diecezji jest on darem od Boga, gdyż w Hiszpanii od wielu lat postępuje kryzys powołań zakonnych i kapłańskich.

Podczas prymicyjnej homilii biskup Franco powiedział, że: "kapłaństwo daje moc i autorytet do konfromtacji ze złem, jednakże, aby tego móc dokonywać należy zanurzyć swoje życie w tajemnicy krzyża". Podkreślił także, że aby sprawować posługę dla ludzi nie można być tchórzem, nie można nie ufać Chrystusowi, ani też żyć wiarą w przeciętny sposób. Zachęcił tym samym księdza Marina, by całą swoją siłę, wszystkie swe nadzieje pokładał w Jezusie.

Ks. Álvaro Marín Molinera na swoje motto wybrał słowa: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia". Pod koniec Mszy Świętej zacytował także św. Jana Marię Vianneya, proboszcza z Ars: "Upadłem na twarz świadomy mej nicości i pozostanę kapłanem na zawsze".

Źródło: catholicnewsagency/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Pierwsze święcenia po 11-stu latach w małej hiszpańskiej diecezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.