Pietro Parolin: Stolica Apostolska gotowa do mediacji, Rosja nie odpowiada

Pietro Parolin: Stolica Apostolska gotowa do mediacji, Rosja nie odpowiada
Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin (Fot. Villa Nazareth/YouTube.com)
PAP/dm

Stolica Apostolska jest gotowa do mediacji w związku z wojną na Ukrainie, ale Rosja nie odpowiedziała dotychczas na tę inicjatywę - oświadczył w niedzielę watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. Manifestacje antywojenne w Rosji uznał za „znak nadziei”.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji Mediaset kardynał Parolin podkreślił: - Pozostaje gotowość Stolicy Apostolskiej.

- Oczywiście ta gotowość musi spotkać się z pragnieniem stron, by skorzystać z takiej pomocy - wskazał sekretarz stanu kilka dni po swojej telefonicznej rozmowie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

- Strona rosyjska przyjęła to do wiadomości, ale dotąd nie było sygnałów wskazujących na to, że chce wykorzystać tę gotowość - przyznał kard. Parolin.

DEON.PL POLECA

Zaznaczył zarazem: - Nie jest ważne, czy oferta Stolicy Apostolskiej zostanie przyjęta, trwają inne kontakty, także inni zaoferowali swoją mediację. Ważne jest, by doszło do zakończenia tego, co się dzieje.

Kardynał Parolin zaznaczył: - Także w Rosji, jak widziałem, jest wiele ruchów, które proszą o pokój; to według mnie znak nadziei w tej sytuacji, która nadziei nie oferuje zbyt wiele”.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Pietro Parolin: Stolica Apostolska gotowa do mediacji, Rosja nie odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.