[PILNE] Kilkudniowa dziewczynka znaleziona w katedrze. Leżała pod ławką, owinięta jedynie w kołderkę

[PILNE] Kilkudniowa dziewczynka znaleziona w katedrze. Leżała pod ławką, owinięta jedynie w kołderkę
Zdjęcie ilustracyjne (fot. zaiets roman / depositphotos.com)
aciprensa.com / tk

W katedrze Niepokalanego Poczęcia w diecezji Juticalpa w Hondurasie doszło do nietypowego zdarzenia. 18 czerwca w godzinach wieczornych znaleziono w świątyni kilkudniową dziewczynkę. Tamtejszy proboszcz wraz z wiernymi zaopiekowali się dzieckiem.

Ks. Alejandro Enrique Ruiz Puerto, proboszcz katedry Niepokalanego Poczęcia w rozmowie z ACI Prensa powiedział, że podczas odprawiania Mszy świętej zauważył kobietę z dzieckiem na rękach, obok której siedziała około 3-letnia dziewczynka.

DEON.PL POLECA

Kilkudniowa dziewczynka znaleziona w katedrze

Kiedy po skończonej Eucharystii kapłan udał się do domu parafialnego, po około dwudziestu minutach zadzwonił do niego kościelny z wiadomością, że znalazł w katedrze kilkudniową dziewczynkę. - Koło drzwi na podłodze pod ławką leżała dziewczynka, może ośmiodniowa, naga, tylko w kołderce – relacjonował ks. Puerto.

Pracownicy kościoła i część wiernych postanowili kupić dziewczynce pieluchy. Została nakarmiona i przekazana do ośrodka opiekuńczego, gdzie zapewniono jej opiekę medyczną. Wszczęto procedurę, która ma na celu sprawdzenie, czy dziecko ma kogoś bliskiego, kto mógłby się nim zaopiekować. Proboszcz katedry zauważył, że wiele rodzin, nawet z innych krajów, wyraziło zainteresowanie adopcją dziewczynki.

Kapłan stwierdził również, że dziecko zostało zostawione specjalnie, gdyż kościelny, który znalazł dziewczynkę, przez całe popołudnie widywał kobietę, a ona dopytywała go, kiedy świątynia jest zamykana.

"Nie możemy osądzać ani potępiać tej matki"

Po tym niecodziennym zdarzeniu ks. Puerto wystosował apel do wiernych, w którym powiedział, że "nie możemy osądzać ani potępiać tej matki za to, co zrobiła, nie znając rzeczywistości, w której ona żyje". Wyjaśnił, że w Hondurasie jest dużo przemocy domowej, a matki często są porzucane i pozostają samotne.

- Chciałbym, żeby ta kobieta przyszła do mnie, chciałbym się z nią zobaczyć, usłyszeć, jakie ma problemy, jak możemy jej pomóc – wyznał kapłan i dodał, że stale będzie monitorował sytuację dziewczynki tak, aby jej los potoczył się jak najlepiej.

Źródło: aciprensa.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Franc OP, Magdalena Dobrzyniak

Czasem za duszpasterskimi sukcesami kryją się ból, kłamstwo i ludzka krzywda.
I na pewno nie stoi za nimi Duch Boży.

  • Czy można rozpoznać, że ktoś zamierza nas zranić?
  • Na jakie zachowania zwracać szczególną uwagę?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

[PILNE] Kilkudniowa dziewczynka znaleziona w katedrze. Leżała pod ławką, owinięta jedynie w kołderkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.