[PILNE] Papież Franciszek zabrany przez karetkę do szpitala. Ma problemy z oddychaniem

[PILNE] Papież Franciszek zabrany przez karetkę do szpitala. Ma problemy z oddychaniem
Papież Franciszek. Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Po południu Franciszek został przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli. Watykan poinformował, że papież ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu. Nie wiadomo jeszcze, jak długo Franciszek pozostanie w klinice.

W komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom Watykan poinformował, że w minionych dniach papież uskarżał się na "pewne trudności z oddychaniem".

DEON.PL POLECA
Papież Franciszek ma infekcję oddechową

"Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję Covid-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu" - głosi oświadczenie.

Podkreślono w nim, że Franciszek jest "poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę".

Nie wiadomo jeszcze, jak długo 86-letni papież pozostanie w klinice Gemelli. To jego drugi pobyt w tym szpitalu; w lipcu 2021 roku przeszedł tam operację jelita.

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Najważniejszą rzeczą jest postawienie w centrum własnego życia Jezusa Chrystusa, tak by naszą tożsamość określało zasadniczo spotkanie, więź z Chrystusem i z Jego słowem.

Jak znaleźć miejsce we wspólnocie Kościoła?

W obliczu rozmaitych problemów, z...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Papież Franciszek zabrany przez karetkę do szpitala. Ma problemy z oddychaniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.