"Pit stop z papieżem". Franciszek pobłogosławił auto elektryczne jadące z Polski na COP26

"Pit stop z papieżem". Franciszek pobłogosławił auto elektryczne jadące z Polski na COP26
fot. Depositphotos
PAP / pk

Ojciec Święty pobłogosławił samochód elektryczny nazwany "Laudato si'", którym młodzi Polacy, Włosi i Indonezyjczycy wyruszyli z Polski i jadą do Glasgow, gdzie odbędzie się konferencja klimatyczna COP26. Auto zostało nazwane na cześć ekologiczno-społecznej encykliki papieża Franciszka.

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" podał, że młodzi ludzie są autorami inicjatywy "Emobi Road to Cop26" w związku z konferencją klimatyczną ONZ w szkockim mieście w dniach 31 października -12 listopada.

DEON.PL POLECA
Pit stop z papieżem Franciszkiem

Samochód to "nasza mobilna ambasada integralnej ekologii, by usłyszano głos młodzieży i tych, którzy są zagrożeni marginalizacją i wykluczeniem" - powiedzieli gazecie młodzi ludzie. Posługując się językiem znanym z wyścigów samochodów, zażartowali: "Zrobiliśmy pit stop z papieżem Franciszkiem, by wyruszyć z pełnym bakiem nadziei".

W drodze z Polski młodzież przejechała przez Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację i Słowenię.

Z Watykanu wyruszają do Zjednoczonego Królestwa. - Po drodze zatrzymamy się, by porozmawiać z władzami politycznymi, które zechcą nas wysłuchać, i z reprezentantami organizacji pozarządowych i naszymi rówieśnikami, pragnącymi krzewić projekty w duchu "Laudato si'" - dodali rozmówcy dziennika.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

"Pit stop z papieżem". Franciszek pobłogosławił auto elektryczne jadące z Polski na COP26
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.