Plac św. Piotra zapełnia się pielgrzymami

Plac św. Piotra zapełnia się pielgrzymami
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
KAI / kn

Plac św. Piotra powoli zapełnia się pielgrzymami z Polski i innych krajów, którzy za kilkanaście minut wezmą udział w Mszy św. dziękczynnej za ogłoszenie Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi.

Uroczystej Eucharystii za kanonizację obydwu papieży o godz. 10.00 przewodniczyć będzie kard. Angelo Comastri, wikariusz generalny Ojca Świętego dla Państwa Watykańskiego.

Przy ołtarzu zostanie ustawiony lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia z Łagiewnik, przywieziony przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Oprawę muzyczną liturgii, podobnie jak podczas wczorajszej Mszy św. kanonizacyjnej, zapewni Chór Filharmonii Krakowskiej.

DEON.PL POLECA

Wejście na plac odbywa się w kilku punktach. W kilku miejscach włoskie służby porządkowe ustawiły jednak bramki z wykrywaczami, co nieco spowalnia przejście. Od godz. 9.00 na plac zdążali już polscy biskupi.

Ze względu na poranny szczyt komunikacyjny w Rzymie dojazd metrem na plac św. Piotra jest utrudniony, gdyż na niektórych stacjach w centrum miasta trzeba czekać nawet do pół godziny, aby wejść do wagonów kolejnych nadjeżdzających składów. Dziesiątki tysięcy pielgrzymów podróżuje bowiem razem ze spieszącymi do pracy rzymianami.

Bazylika św. Piotra jest obecnie zamknięta dla zwiedzających i chcących oddać hołd przy grobach Jana Pawła II i Jana XXIII. Wczoraj można było do niej wejść do godz. 21.30.

Przy grobach świętych Jana Pawła II i Jana XXIII w bazylice modlił się prezydent Bronisław Komorowski, który weźmie również udział w Mszy św. dziękczynnej na placu św. Piotra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Plac św. Piotra zapełnia się pielgrzymami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.