Płock: dziś pogrzeb dwóch zmarłych zakonnic

Płock: dziś pogrzeb dwóch zmarłych zakonnic
(fot. shutterstock.com / sluzki.pl)
4 lata temu
KAI / kw

Dziś, 27 lutego, w Płocku odbędą się uroczystości pogrzebowe dwóch sióstr Służek, które zginęły w poprzednią niedzielę w wypadku samochodowym w okolicach Szczecina.

- Umiejmy czytać Boże znaki - mówi KAI ks. Wojciech Helak, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Mrzeżynie, gdzie przez wiele lat posługiwały zakonnice.

Proboszcz mrzeżyńskiej parafii komentuje śmierć dwóch zakonnic, które zginęły w wypadku samochodowym 19 lutego. Obie jechały do swojej dawnej parafii. Siostra Edyta posługiwała tu przez siedem lat, a siostra Teresa przez 12. Pracowały w Domu Rekolekcyjnym. - To miało być radosne przeżycie kilku dni - mówi ks. Helak.

Duchowny zwraca uwagę, że tragiczna śmierć sióstr nastąpiła w Godzinie Miłosierdzia, a w kolumnie samochodów po wypadku znalazł się kapłan, który udzielił ostatnich sakramentów. Siostra Edyta wyjeżdżając z Płocka w dniu wypadku była u spowiedzi świętej. Na zdjęciach z wypadku, które oglądał kapłan, aby zidentyfikować ciała, widział jeszcze jeden szczegół. - Siostra Teresa w rękach na kolanach trzyma różaniec. Na pewno odmawiały Koronkę prosząc Pana Boga o Miłosierdzie dla nas i całego świata - dodaje ks. Helak.

Zakonnice zginęły w wypadku w Manowie pod Koszalinem. Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca passata, który wyprzedzał siostry, zdecydował się zrezygnować z manewru wyprzedzania i kiedy wracał na pas prawdopodobnie zahaczył o fiata, w którym jechały zakonnice. Prowadzone przez nie auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Płock: dziś pogrzeb dwóch zmarłych zakonnic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.