Pogrzeb saletyna z Dębowca. Duszpasterz miał 63 lata

Pogrzeb saletyna z Dębowca. Duszpasterz miał 63 lata
Fot. Depositphotos.com
Facebook / jaslo.naszemiasto.pl / mł

Ks. Sławomir Wietrzyński MS zmarł w ostatni piątek, 13 października. W środę, 18 października, w bazylice Najświętszej Maryi Panny w Dębowcu odbył się jego pogrzeb. 

Saletyn miał 63 lata. Zmarł w 37 roku kapłaństwa po ciężkiej chorobie. Urodzony w marcu 1961 roku, jako dziewiętnastolatek po maturze rozpoczął saletyński nowicjat. Rok później złożył pierwsze śluby zakonne, a w 1985 roku - śluby wieczyste. W 1987 roku po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa pomocniczego diecezji przemyskiej bp. Stefana Moskwy.

Pierwsza parafia, do której został posłany, to rzeszowska parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Był tam duszpasterzem i katechetą, a jednocześnie kontynuował studia na Papieskiej Akademii Teologicznej. W 1996 roku rozpoczął posługę w Dębowcu, w sanktuarium. Rok później został proboszczem w Belgii, w parafii w Marbehan w Belgii, gdzie pozostał do 2003 roku - podaje portal jasło.naszemiasto.pl. 

Gdy wrócił do Polski, przez rok był duszpasterzem w Warszawie, kolejne trzy lata - w Rzeszowie, a po rocznym urlopie zdrowotnym przez rok posługiwał w Kobylance. Jak czytamy w lokalnym portalu, w 2009 roku ks. Wietrzyński MS został mianowany prefektem szkoły katolickiej oraz duszpasterzem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Pracę w tym miejscu przerwała choroba. Ostatnie lata życia, od 2014 roku, spędził a Dębowcu jako duszpasterz i rezydent w saletyńskim sanktuarium. Zmarł, mając 63 lata. 

DEON.PL POLECA


Uroczystości pogrzebowe ks. Sławomira Wietrzyńskiego MS odbyły się w środę, 18 października. 

Facebook / jaslo.naszemiasto.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

W świecie, gdzie śmierć wydaje się nadzieją, ocalić może tylko przyjaźń

W otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady zawiązuje się kobieca więź. Trwalsza od obozowych murów. Silniejsza od brutalnych uderzeń. Maria, Sabina, Bente i Helga –...

Skomentuj artykuł

Pogrzeb saletyna z Dębowca. Duszpasterz miał 63 lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.