"Pokój pożegnań” dla rodziców oczekujących dzieci z wadą letalną

"Pokój pożegnań” dla rodziców oczekujących dzieci z wadą letalną
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / kb

Biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk pobłogosławił „pokój pożegnań”, przeznaczony dla rodziców, oczekujących dzieci z wadą letalną. Otwarcie wyremontowanej i doposażonej sali porodowej miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy.

Modernizacja była możliwa dzięki wsparciu Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy, prowadzonemu przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie, które pozyskało środki od Fundacji „Nasze Dzieci” z Kornic. – Bardzo ważne jest to, by rodzice mogli pożegnać się z dzieckiem. Ten czas, który jest im dany, trwa z reguły bardzo krótko – powiedziała dyrektor centrum i inicjatorka przedsięwzięcia Małgorzata Bronka.

"Pokój pożegnań”

W komfortowej sali znalazły się specjalne łóżko i niezbędny sprzęt medyczny – m.in. kardiotokograf, ssak medyczny, pompa infuzyjna oraz kącik noworodka. – Jestem przekonana, że towarzyszenie w tak trudnych chwilach, pomaga, zwłaszcza na początku, przejść przez ten trudny okres – powiedziała położna Katarzyna Barszczyk. – Wszystkim dajemy pełen komfort oraz bezpieczeństwo przy narodzinach ich dziecka. Przytulamy te osoby do serca – dodała położna Iwona Przybylska.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: bp Krzysztof Włodarczyk, dyrekcja szpitala, a także członkowie Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy: Wielki Przeor Krzysztof Polasik-Lipiński i Kanclerz Komandorii Kujawsko-Pomorskiej Andrzej Mamys. – To jest trudna statystyka, ale myśląc o naszym centrum, do tej pory objęliśmy opieką ponad dziewięćdziesiąt rodzin. Czworo dzieci przeżyło. Jako zakon i stowarzyszenie jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy wspierać to dzieło. Mamy zaszczyt pracować z aniołami – powiedział Andrzej Mamys. – Przywołujmy Bożego błogosławieństwa dla tego miejsca. Dla wszystkich, którzy będą przechodzili ten trudny moment. Zwłaszcza dla rodziców dziecka, które będzie odchodziło z tego świata – dodał bp Krzysztof Włodarczyk

DEON.PL POLECA


Zamysł stworzenia przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie, Centrum Opieki Perinatalnej to priorytet wyznaczający kierunek wszystkich działań organizacji.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Gajda, Marcin Gajda

Książka Rodzice w akcji w krótkim czasie stała się bestsellerem i dotarła do wielu rodzin w Polsce. Przed drugim wydaniem naszej książki postanowiliśmy krytycznie przyjrzeć się temu, co pisaliśmy ponad dziesięć lat temu i z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Pokój pożegnań” dla rodziców oczekujących dzieci z wadą letalną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.