Polka pomagająca więźniom w Buenos Aires o papieżu: dzięki niemu wielu z nich się nawróciło

Polka pomagająca więźniom w Buenos Aires o papieżu: dzięki niemu wielu z nich się nawróciło
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 miesiąc temu
KAI / jb

Halina Różańska od wielu lat pomaga więźniom w zakładach karnych w Buenos Aires: spotyka się z nimi, wysłuchuje ich historii i uczy modlitwy. W trakcie swojej służby poznała przyszłego Papieża Franciszka, który wówczas był prowincjałem argentyńskich jezuitów i często odwiedzał więźniów w ich celach.

Polka wspomina, że ojciec Bergoglio jako zwykły ksiądz, a potem biskup i kardynał, spotykał się także ze skazanymi za poważne przestępstwa i chorymi na Aids. „Siadał blisko nich, rozmawiał, spowiadał tych, którzy tego chcieli. Dzięki niemu wielu z nich się nawróciło. Jako głowa Kościoła nadal okazuje bliskość wszystkim ubogim tego świata, dlatego uważam go za jednego z największych papieży” – powiedziała papieskiej rozgłośni Helena Różańska.

Jest przekonana, że naszą postawą wobec więźniów może być tylko miłość i miłosierdzie. „Większość z nich nigdy nie była kochana i to jest główny powód ich złamanego życia i błędów, które popełnili. Dlatego wzorem ojca Bergoglio staram się przybliżać im modlitwę, bo to spotkanie z żywą miłością. Tylko dzięki miłości i bliskości możemy liczyć w relacjach z nimi na jakiś sukces” – powiedziała Halina Różańska.

Halina Różańska urodziła się we Lwowie w 1943 r. Po II wojnie światowej wyemigrowała z rodzicami do Argentyny. Gdy miała 8 lat dowiedziała się o śmierci swojej babci, która zmarła z wycieńczenia jako więzień reżimu komunistycznego na Syberii. Od tej pory Halina postanowiła poświęcić swoje życie pomocy więźniom. Swoją służbę w więzieniach Buenos Aires kontynuuje do dziś.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Polka pomagająca więźniom w Buenos Aires o papieżu: dzięki niemu wielu z nich się nawróciło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.