Polski biskup zarządził w diecezji modlitwę o pojednanie w kraju. To odpowiedź na bieżącą atmosferę

Polski biskup zarządził w diecezji modlitwę o pojednanie w kraju. To odpowiedź na bieżącą atmosferę
Fot. Deposithotos
PAP / pk

Bp Romuald Kamiński zarządził w diecezji warszawsko-praskiej modlitwę o wzajemne poszanowanie w Ojczyźnie. Jak zaznaczył, każdy niezależnie od stanu czy powołania wezwany jest do szukania dróg pojednania, które nie mogą być zgodą na zło czy kompromis uderzający w godność każdego człowieka.

W odpowiedzi na bieżącą atmosferę debaty w kraju ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński wydał komunikat, w którym wskazał potrzebę modlitwy za Ojczyznę.

DEON.PL POLECA
"W wielu środowiskach można zaobserwować brak wyraźnego porozumienia i konstruktywnego dialogu" - napisał hierarcha. Cytując słowa psalmu 34 podkreślił, że każdy "niezależnie od stanu czy powołania wezwany jest do szukania dróg pojednania". "Nie mogą one jednocześnie być zgodą na zło czy kompromis uderzający w godność każdego człowieka" - zastrzegł bp Kamiński.

Jak zaznaczył, "mając na uwadze troskę o każdego człowieka, a także o dobro Kościoła i naszej Ojczyzny proszę, aby na terenie całej naszej diecezji różańcowa intencja parafialna, zarówno dla Kół Żywego Różańca, jak i do modlitwy indywidualnej była modlitwą za Ojczyznę, »aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie«".

W poniedziałek apel o modlitwę wydał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. "Szczera modlitwa łączy ludzi, a nie dzieli. Pomaga uwolnić się od egoizmu. Pozwala uspokoić emocje. Uodparnia przed manią wyższości" - napisał hierarcha. Jako przykład modlitwy za Ojczyznę wskazał słowa Piotra Skargi, oraz msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. "Mamy piękną tradycję odmawiania różańca w intencji naszej ziemskiej Matki, Ojczyzny. Proszę o dołączenie do każdej osobistej modlitwy intencji o pojednanie między Polakami i pomyślność naszej wspólnej Ojczyzny" - zaapelował przewodniczący KEP.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Polski biskup zarządził w diecezji modlitwę o pojednanie w kraju. To odpowiedź na bieżącą atmosferę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.