Kard. Ryś: Jesteśmy postawieni przed sądem. Będziemy sądzeni z tego, co robimy

Kard. Ryś: Jesteśmy postawieni przed sądem. Będziemy sądzeni z tego, co robimy
Fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube
KAI / pk

- Jesteśmy uczestnikami ewangelicznego sądu. Trzeba się odnaleźć, czy będę po prawej, czy po lewej stronie? Będę wśród owiec, czy będę wśród kozłów? Usłyszę: "Pójdźcie błogosławieni", czy usłyszę: "Idźcie precz przeklęci w ogień wieczny?". To jest Ewangelia, która została do nas wypowiedziana. Jesteśmy postawieni przed sądem - powiedział kard. Ryś.

Poniedziałkowe pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi zaprowadziło pielgrzymów na liturgię stacyjną do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Dekanacie Łódź Retkinia-Ruda. Tam Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił kard. Grzegorz Ryś.

DEON.PL POLECA
Odwołując się do ewangelicznej sceny sądu ostatecznego metropolita łódzki zauważył, że "królowanie Jezusa Chrystusa polega na tym, że potrafi On zrezygnować z siebie i zadbać o tych, których świat uważa za najmniejszych, których świat uważa za niepotrzebnych, których świat nie ma ochoty zauważać - głodni, spragnieni, nadzy. Kto się nimi w świecie przejmuje? Jezus Chrystus Król - jest cały na ich służbie. To jest ta królewska godność, która jest nam wszystkim zadana w stworzeniu. Bóg gdy nas powoływał do życia to widział naszą wielkość w służbie, tym którzy mogą najmniej. Sąd dotyczy tego czy potrafimy być królami na sposób Jezusowy. Nie tak, że mamy władzę nad innymi, ale przede wszystkim mamy władzę nad sobą. Jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy trzymają swoje życie we własnych rękach, i ponieważ posiadają siebie w wolności, to potrafią także siebie dać - podkreślił kaznodzieja.

- Będziemy sądzeni z tego, co robimy z Bożymi darami! Każdy z nas jest na tysiąc sposobów wyposażony, obdarzony przez Boga. Nie ma takiego człowieka, który nie ma czego dać - zaznaczył hierarcha.

Kończąc homilię metropolita łódzki powiedział: "Jesteśmy na sądzie tak jak Piotr i Paweł na tym miejscu w Rzymie, gdzie dziś stoi kościół św. Piotra w Okowach. Byśmy usłyszeli wyrok, który nas nie zabija, tylko ogłasza nam nasze szczęście ludzi błogosławionych, żyjących na wieki, tak jak żyjący na wieki są książęta apostołów Piotr i Paweł".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Kard. Ryś: Jesteśmy postawieni przed sądem. Będziemy sądzeni z tego, co robimy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.